Kategorie sklepu Kategorie

Kategorie sklepu Obsługa klienta

Infolinia: 61 862 70 95

e-mail:info@zdrowoteka.pl

poniedziałek—piątek: 9:00—20:00
sobota: 9:00—14:00

zamówienia na telefon:
61 862 70 95

Dostawa w aptece internetowej Dostawa

Towar wysyłamy w 24 godziny gratis powyżej 250,00 PLN

Newsletter apteki internetowej Newsletter

Dodaj swój e-mail, aby otrzymywać od nas gorące informacje:

Calcium smak jeżyna 12 tabletek

  • Producent: POLFA ŁÓDŹ S.A.
  • Nasza cena: 3,92 zł
  • szt.
    Sprawdź warunki dostawy
  • Poleć produkt

OPIS PRODUKTU Calcium smak jeżyna 12 tabletek

Wapń jest składnikiem uczestniczącym w tworzeniu i mineralizacji tkanki kostnej zarówno w okresie wzrostu, jak i w wieku dojrzałym. Utrzymuje równowagę elektrolitową organizmu. Warunkuje prawidłowe przewodnictwo nerwowe i kurczliwość mięśni poprzecznie prążkowanych, wpływa na prawidłową pracę serca. Bierze udział w procesie krzepnięcia krwi. Wpływa na aktywność wielu enzymów, pełni rolę przekaźnika, dzięki któremu bodźce chemiczne, fizyczne lub hormonalne są przekształcane w określony efekt biologiczny. Zmniejszając przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych wapń działa przeciwobrzękowo, przeciwalergicznie i przeciwzapalnie.

POSTAĆ

tabl.mus.

OPAKOWANIE

12 tabl.

SKŁAD

Jedna tabletka zawiera: 200 mg jonów wapnia ( w postaci laktoglukonianu wapnia - 1,55 g) oraz substancje pomocnicze: wodorowęglan sodu (109 mg sodu), kwas cytrynowy, glikol polioksyetylenowy 6000, aspartam, aromat jeżynowy

WSKAZANIA

Stany zwiększonego zapotrzebowania na wapń (m.in. okres intensywnego wzrostu dzieci i młodzieży), profilaktyka osteoporozy, osteomalacji i krzywicy, wspomagająco w przeziębieniach i chorobach alergicznych, stany niedoboru wapnia w organizmie (m.in. nieprawidłowa dieta, nadużywanie alkoholu, nałogowe palenie tytoniu), rekonwalescencja po długotrwałym unieruchomieniu, profilaktyka napadów tężyczkowych.

DAWKOWANIE

Profilaktycznie: dzieci (3-15 lat): 2 razy dziennie po 1 tabletce, młodzież i dorośli: 3 razy dziennie po 1 tabletce. Leczniczo: zazwyczaj 3 razy dziennie po 2 tabletki lub według wskazań lekarza. Tabletkę rozpuścić w 1/2 szklanki wody, wymieszać i wypić. Zaleca się przyjmowanie leku między posiłkami, gdyż zwiększa się wówczas biodostępność wapnia.

PRZECIWWSKAZANIA

Nadwrażliwość na sole wapnia, ciężka niewydolność nerek, hiperkalcemia, hiperkalciuria, kamienica nerkowa, fenyloketonuria, dzieci do lat 3.

Rejestr aptek GIF
RapidSSL   Sklep polecany przez klientów
Najczęściej szukane w aptece internetowej: apteka internetowa