CALCIUM GLUCONIC.*50 TABL. FARMAPOL

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: FARMAPOL SP. Z O.O. Z.CH.-F.
  • szt.
  • 5,78 zł 8,99 zł

Jest lekiem uzupełniającym niedobory wapnia w organizmie. Wapń jest składnikiem tkanki kostnej, nerwowej, mięśni i błon komórkowych. Aktywuje wiele enzymów i ma podstawowe znaczenie w przewodzeniu nerwowym, kurczliwości mięśni, krzepnięciu krwi i działaniu nerek. Wydalanie wapnia odbywa się głównie z kałem. Wapń przekracza barierę łożyska, zawarty jest również w mleku matki. W ilości fizjologicznej jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju płodu i noworodka. Wskazania: Jako dodatek do diety w zapobieganiu niedoborom wapnia. Wspomagająco łącznie z lekami o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwwysiękowych i przeciwobrzękowych.

POSTAĆ

tabl.

OPAKOWANIE

50 tabl.

SKŁAD

Wapnia glukonian jednowodny 500 mg co odpowiada 44,7 mg jonów wapnia oraz substancje pomocnicze: karboksymetyloskrobię sodową, talk i magnezu stearynian.

WSKAZANIA

Zapewnia prawidłowe tworzenie i mineralizację tkanki kostnej Stymuluje prawidłową kurczliwość mięśni Stosowany w profilaktyce osteoporozy

DAWKOWANIE

Dorośli po 3 tabletki 3- 4 razy dziennie, dzieci powyżej 4 roku życia oraz młodzież 1-2 tabletki 3 razy dziennie w czasie posiłku.

PRZECIWWSKAZANIA

Nadwrażliwość na składniki preparatu, hiperkalcemia i/lub hiperkalciuria, ciężka niewydolność nerek.