Calcium smak jeżyna 12 tabletek

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: POLFA ŁÓDŹ S.A.
  • szt.
  • 3,92 zł

Wapń jest składnikiem uczestniczącym w tworzeniu i mineralizacji tkanki kostnej zarówno w okresie wzrostu, jak i w wieku dojrzałym. Utrzymuje równowagę elektrolitową organizmu. Warunkuje prawidłowe przewodnictwo nerwowe i kurczliwość mięśni poprzecznie prążkowanych, wpływa na prawidłową pracę serca. Bierze udział w procesie krzepnięcia krwi. Wpływa na aktywność wielu enzymów, pełni rolę przekaźnika, dzięki któremu bodźce chemiczne, fizyczne lub hormonalne są przekształcane w określony efekt biologiczny. Zmniejszając przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych wapń działa przeciwobrzękowo, przeciwalergicznie i przeciwzapalnie.

POSTAĆ

tabl.mus.

OPAKOWANIE

12 tabl.

SKŁAD

Jedna tabletka zawiera: 200 mg jonów wapnia ( w postaci laktoglukonianu wapnia - 1,55 g) oraz substancje pomocnicze: wodorowęglan sodu (109 mg sodu), kwas cytrynowy, glikol polioksyetylenowy 6000, aspartam, aromat jeżynowy

WSKAZANIA

Stany zwiększonego zapotrzebowania na wapń (m.in. okres intensywnego wzrostu dzieci i młodzieży), profilaktyka osteoporozy, osteomalacji i krzywicy, wspomagająco w przeziębieniach i chorobach alergicznych, stany niedoboru wapnia w organizmie (m.in. nieprawidłowa dieta, nadużywanie alkoholu, nałogowe palenie tytoniu), rekonwalescencja po długotrwałym unieruchomieniu, profilaktyka napadów tężyczkowych.

DAWKOWANIE

Profilaktycznie: dzieci (3-15 lat): 2 razy dziennie po 1 tabletce, młodzież i dorośli: 3 razy dziennie po 1 tabletce. Leczniczo: zazwyczaj 3 razy dziennie po 2 tabletki lub według wskazań lekarza. Tabletkę rozpuścić w 1/2 szklanki wody, wymieszać i wypić. Zaleca się przyjmowanie leku między posiłkami, gdyż zwiększa się wówczas biodostępność wapnia.

PRZECIWWSKAZANIA

Nadwrażliwość na sole wapnia, ciężka niewydolność nerek, hiperkalcemia, hiperkalciuria, kamienica nerkowa, fenyloketonuria, dzieci do lat 3.