Codipar tabl. 0,5 g 12 tabl.(blist.)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: GLAXOSMITHKLINE PHARMACEUTICALS S.A.
  • szt.
  • 4,51 zł 3,76 zł

Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo.

POSTAĆ

tabl.

OPAKOWANIE

12 tabl.(blist.)

SKŁAD

Lek zawierający paracetamol

WSKAZANIA

Lek stosowany jest w zwalczaniu gorączki, w leczeniu bólów, obrzęków, zaczerwienienia, drętwienia stawów, bólów mięśni i kości różnego pochodzenia oraz bólów głowy. W leczeniu stanów przeziębienia i grypy.

DZIAŁANIE

Jest lekiem zawierającym paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Nie wykazuje działania przeciwzapalnego.

DAWKOWANIE

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin. Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę. Maksymalna dawka dobowa leku dla dorosłych podczas leczenia krótkotrwałego wynosi 4,0 g; a podczas leczenia długotrwałego 2,6 g. U dzieci przelicza się dawki na masę ciała i stosuje jednorazowo dawkę 10-15 mg/kg mc. Zazwyczaj stosuje się u dzieci: 6 -12 lat - 1/2 tabletki co 4 do 6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki na dobę. Maksymalna dawka dobowa wynosi 65 mg/kg mc. Paracetamolu nie należy stosować dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci bez zalecenia lekarza. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.