Dermopur puder płynny 60 g

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: PROLAB F.P.P.-A.H. S.C. PATEREK
  • szt.
  • 4,04 zł

POSTAĆ

puder w płynie

OPAKOWANIE

60 g (poj.)

SKŁAD

Substancja czynna Anesthesinum 15 mg/1g preparatu

WSKAZANIA

Stosowany w stanach wysiękowych i zapalnych skóry przebiegających z bolesnymi i swędzącymi wykwitami, jako środek pomocniczy w leczeniu i łagodzeniu objawów towarzyszących wypryskom, wypryskowi dziecięcemu, wysypce pęcherzykowej w ospie wietrznej, półpaścowi, skazie wysiękowej, świerzbiączce, potówkom, pokrzywkom, ukąszeniom owadów, trądzikowi młodzieńczemu.

DZIAŁANIE

Preparat o działaniu miejscowo znieczulającym, ściągającym i wysuszającym. Zawartość w preparacie anestezyny i mentolu zapewnia długotrwałe działanie kojące i uśmierzające świąd, łagodzi stany zapalne, obrzęki i odczyny alergiczne (anestezyna wskutek porażenia nerwów czuciowych, mentol wskutek miejscowego rozszerzenia naczyń krwionośnych i wywołaniu efektu oziębienia). Efekt osłaniający oraz ściągający wywołany jest obecnością w preparacie tlenku cynku

STOSOWANIE

Miejsca zmienione chorobowo należy po uprzednim wstrząśnięciu pudru smarować w miarę potrzeby kilka razy dziennie.

PRZECIWWSKAZANIA

Leku nie należy stosować na śluzówki oraz na otwarte rany, owrzodzenia i powierzchnie ciała pozbawione naskórka lub w przypadku uczulenia na składniki preparatu. Uwaga: W przypadku nadwrażliwości lub uczulenia na któryś ze składników (zaczerwienienie, nasilenie świądu, itd.) lek należy odstawić.