Dip Rilif (Deep Relief) zel 50 g

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: THE MENTHOLATUM COMPANY LTD
  • szt.
  • 11,99 zł

POSTAĆ

żel

OPAKOWANIE

50 g (tuba)


SKŁAD

Ibuprofen 50 mg, mentol 30 mg , karbomer, glikol propylenowy, etanol 96%, diizopropanolamina, woda oczyszczona.


WSKAZANIA

Lek o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Zawiera ibuprofen (50 mg w 1 g żelu) i mentol (30 mg w 1 g żelu).
Silnie działający przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Zmniejsza stan zapalny w miejscu zmienionym chorobowo, łagodzi ból i zmniejsza obrzęk. Mentol działa miejscowo znieczulająco. Powoduje również miejscowo przekrwienie tkanek. Skojarzone działanie obu składników powoduje uśmierzenie bólu bardzo szybko po naniesieniu żelu na skórę i działanie to utrzymuje się przez wiele godzin w bólach reumatycznych, w tym bólach stawów spowodowanych zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi, bólach pleców, lumbago (postrzale), bólach mięśniowych, bólach w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach,bólu i obrzęku wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręcenia stawów), kontuzji sportowych.


SPOSÓB UŻYCIA

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat.
Cienką warstwę żelu nałożyć na bolesne miejsce i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia preparatu. Jednorazowo należy stosować 1 do 4 cm żelu. Powtarzać nie częściej niż 3 razy na dobę zachowując co najmniej 4 godzinną przerwę w stosowaniu. Po użyciu żelu należy umyć ręce i zakręcić tubę.
Miejsc nałożenia preparatu nie należy przykrywać dodatkowo żadnymi opatrunkami takimi jak bandaże czy plastry.