Len mielony Plus 100 g

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: EKOPRODUKT Z-P-U
  • szt.
  • 4,05 zł

Jest wzbogaconą odmianą znanego i cenionego Lnu mielonego, o obniżonej zawartości tłuszczu. W porównaniu z nim zawiera ponad 30% więcej substancji śluzujących. Postać proszku ułatwia sporządzenie przyjemnego w smaku kleiku i pozwala w pełni wykorzystać jego cenne składniki.

OPAKOWANIE

100 g (kartonik)

SKŁAD

Odtłuszczone nasiona lnu zwyczajnego, łupina nasienna babki jajowatej

WSKAZANIA

Stanowi wartościowe, a jednocześnie szybkie i łatwe uzupełnienie codziennej diety w podstawowe składniki odżywcze. Odpowiedni proces technologiczny eliminuje charakterystyczny oleisty posmak lnu oraz obniża wartość energetyczną spożywanych nasion.

STOSOWANIE

W zależności od potrzeb: 1. do bezpośredniego spożycia: na ciepło: 1 łyżeczkę lnu zalać 1 szklanką gorącej wody lub mleka; mieszać energicznie ok. 1 minuty do uzyskania lekko zagęszczonej konsystencji, spożywać od razu lub po przestudzeniu. na zimno: 1 łyżeczkę lnu dodać do soku owocowego, jogurtu, naparu ziołowego i wymieszać, lub dodać do lodów, owoców lub innego deseru, musli, płatków śniadaniowych. 2. do przyrządzenia zup i sosów zamiast mąki: len rozrobić z niewielką ilością wody, sosu lub zupy; dodać do potrawy, zagotować.