Loratadyna PYLOX tabl. 10 tabl.

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: GALENA
  • szt.
  • 8,49 zł

Blokuje działanie histaminy podstawowego czynnika wywołującego reakcję alergiczną u człowieka. Pod wpływem działania leku zmniejsza się wrażliwość tkanek na histaminę, w związku z czym reakcja alergiczna jest mniej gwałtowna. Lek przeciwdziała tworzeniu się obrzęków alergicznych, pokrzywki i odczynów alergicznych błon śluzowych oraz działa przeciwświądowo. Loratadyna jest silnie i długotrwale działającym trójpierścieniowym lekiem przeciwhistaminowym o selektywnym antagonistycznym działaniu na receptor H1,pozbawionym działania uspokajającego i antycholinergicznego.Loratadyna nie zapobiega uwalnianiu histaminy,ale konkuruje z wolną histaminą w łączeniu się z receptorem H1. Początek działania loratadyny występuje 1-3 godz. po podaniu,ze szczytowym efektem między 8-12 godziną i okresem działania dłuższym niż 24 godz.Podanie leku w czasie spożywania posiłku osłabia działanie leku.     

 

POSTAĆ

tabl.

OPAKOWANIE

10 tabl.

SKŁAD

Loratadyna 10,0 mg

WSKAZANIA

Objawy alergicznego , sezonowego i całorocznego nieżytu nosa takie jak: kichanie, wyciek z nosa, swędzenie oraz świąd i pieczenie oczu. Objawy przewlekłej pokrzywki.

DAWKOWANIE

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka (10 mg) raz na dobę, najlepiej rano przed pierwszym posiłkiem.

CIĄŻA

Nie należy stosować leku w czasie ciąży.

PRZECIWWSKAZANIA

Nadwrażliwość na loratadynę lub pseudoefedrynę, okres laktacji, dzieci do ukończenia 12 r.ż., jaskra z wąskim kątem przesączania, ciężkie nadciśnienie tętnicze lub zaawansowana choroba wieńcowa, nadczynność tarczycy, choroby gruczołu krokowego przebiegające z retencją moczu, ciężka niewydolność wątroby. Nie podawać w przebiegu leczenia inhibitorami MAO oraz w ciągu 14 dni po jego zakończeni