Naproxen 1.2% zel 0,012 g/1g 50 g

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: HASCO-LEK PPF
  • szt.
  • 4,79 zł

POSTAĆ

zel

OPAKOWANIE

50 g

SKŁAD

Substancja czynna: naproksen 10,0 g; substancje pomocnicze: wodzian chloralu, mentol, etanol, p-hydroksybenzoesan etylu, woda oczyszczona, kwas poliakrylowy, wodorotlenek sodu.

WSKAZANIA

Reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, młodzieńcze przewlekłe zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, zapalenie ścięgien i kaletek maziowych. Napad dny moczanowej. Można stosować również jako lek przeciwbólowy w bólach o niewielkim lub umiarkowanym nasileniu, np. w bolesnym miesiączkowaniu.

DZIAŁANIE

Preparat w postaci żelu bardzo dobrze się wchłania, a substancja aktywna - naproksen - przenika przez skórę do miejsca objętego schorzeniem działając przeciwbólowo i przeciwzapalnie. W rezultacie następuje zmniejszenie obrzęku, poprawa elastyczności i szybki powrót do sprawności ruchowej. Preparat wywołuje na skórze przyjemne uczucie chłodu, ma miły zapach, a także nie brudzi odzieży.

DAWKOWANIE

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku w dawce 500mg, 250mg oraz 200mg w opakowaniach po 20, 30 i 50 sztuk ustala lekarz. Bez recepty dostępny lek w dawce 200mg i opakowaniu po 10 sztyk. Dawkowanie: Dorośli: doraźnie w zwalczaniu bólu - 2 tabletki jednorazowo, następnie 1 tabletkę co 6-8 godzin (w razie konieczności); w schorzeniach reumatoidalnych i bólach przewlekłych - 2 tabletki dziennie, w ostrych stanach dawkę zwiększyć do 3-5 tabletek dziennie w dawkach podzielonych. Lek przyjmować w czasie posiłku lub z mlekiem. W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu. Ostrożnie stosować u pacjentów w podeszłym wieku.

CIĄŻA

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią,poinformuj lekarza.