Zyrtec UCB tabl.powl. 0,01 g 7 tabl.

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: VEDIM SP.Z O.O.
  • szt.
  • 12,74 zł 8,99 zł
Lek przeciwhistaminowy, silny i selektywny antagonista obwodowego receptora histaminowego H1. Wywiera silne i długotrwałe działanie. Hamuje zależną od histaminy wczesną fazę reakcji alergicznej, zmniejsza migrację komórek reakcji zapalnej, m.in. granulocytów kwasochłonnych, oraz zmniejsza uwalnianie mediatorów, związanych z późną fazą odpowiedzi alergicznej. Cetyryzyna jest dobrze wchłaniana z przewodu pokarmowego; pokarm przedłuża wchłanianie, ale nie wpływa na biodostępność leku. Wiąże się w około 93% z białkami osocza. Jest w niewielkim stopniu metabolizowana w wątrobie i wydalana głównie w postaci niezmienionej z moczem. T0,5 we krwi wynosi u dorosłych około 10 h, u dzieci - 5-6 h.

POSTAĆ

tabl.powl.

OPAKOWANIE

7 tabl.

SKŁAD

1 tabl. powl. zawiera 10 mg dichlorowodorku cetyryzyny

WSKAZANIA

Leczenie przewlekłego oraz sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, alergicznego zapalenia spojówek, przewlekłej pokrzywki idiopatyczne

DAWKOWANIE

Lek przyjmuje się doustnie, zwykle w dawce jednorazowej, popijając niewielką ilością wody lub w 2 dawkach- rannej i wieczornej.

CIĄŻA

Nie należy stosować w ciąży, z wyjątkiem przypadków zdecydowanej konieczności. Nie stosować w okresie karmienia piersią.